Giyotin Cam Sistemi

Giyotin cam kış bahçelerinde, balkonlarda ve restoranlarda bir bölgeyi kapatmak amacı ile kullanılan özel tasarlanmış hareketli cam ürünüdür. Giyotin camın ismi ürünün aşağı ve yukarı doğru otomatik sürülebilir bir yapı sahip olmasından gelmektedir. Giyotin cam sistemi tasarım şıklığından ve kullanışlılığından dolayı genellikle cafe, restoran, düğün salonu, teras ve sosyal alanlarda tercih edilmektedir. Kullanıcılarına güvenlik, kullanım kolaylığı ve iklimlendirme hususunda sağladığı avantajlardan dolayı kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Giyotin cam sistemi şık ve modern bir şekilde tasarlandığından dolayı kullanıldığı alanlarda muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. Ayrıca giyotin cam sistemleri otomatik olarak açılıp kapanabildiğinden kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Otomatik açılmayı motorlu yapısı sayesinde gerçekleştiren giyotin cam sistemleri kullanıcılarına uzaktan kumanda il kontrol imkânı da vermektedir. Ayrıca montajı sırasında kullanılan alüminyum profillerin içerisinde yer alan 6mm ve 10mm camlar aracılığıyla her türlü hava şartlarında en yüksek yalıtımı sağlayarak kullanıcıların enerji tasarrufu yapmasına yardımcı olur. Kullanıcılar ayrıca camları istedikleri seviyede açarak ortamdaki  hava sirkülasyonu oranını da arttırabilir. Ek olarak kullanıcılar giyotin camı tamamen açarak bir küpeşte edasıyla korkuluk görevi görmesini de sağlayabilir. Bazı giyotin cam sistemlerinde el ve parmak sıkışmasını engelleyen emniyet sistemleri mevcuttur.

Neden Giyotin Cam?

Giyotin cam sistemi isteğinize uygun olarak farklı boyutlarda üretilebilmekte ve yaşam alanınıza şık dizaynıyla ayrı bir hava katmaktadır. Giyotin cam otomatik bir sisteme sahip olduğundan kumanda yardımıyla çalışmaktadır. Dolayısıyla manuel pencere nazaran daha kolay bir kullanım yapısı vardır. Evinizde ya da kafenizde oturduğunuz yerden açma kapama yapabilirsiniz. Ayrıca giyotin cam sistemi, içerisinde kullanılan malzemelerin kalitesi sayesinde diğer cam türlerine oranla çok daha ergonomik bir yapıya sahiptir. Yaz ve kış aylarında içerideki havanın muhafazasını sağlayarak sizlere enerji tasarrufu konusunda yardımcı olur. Bir diğer özelliği ise ses yalıtımı yapmasıdır. Ses yalıtımı konusunda kullanıldığı yerlerde yüzde altmış oranına varan ses yalıtımı sağlamaktadır. Kolay temizlenebilir olması da kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilmesinin sebepleri arasındadır. Siz de giyotin cam sistemi kullanarak hem bu özelliklere sahip bir cam kullanabilir hem de tasarımı ve şıklığıyla binanızı veya cafenizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Tags:

Bir cevap yazın