Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik kapı günlük yaşantımızı hayatımızı kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmış, sensörleri aracılığıyla hareketi algılayarak otomatik olarak açılan kapıdır. Otomatik kapılara hayatımız içerisinde alışveriş merkezi giriş ve çıkışlarında, dükkan girişlerinde, binaların girişlerinde ve daha birçok yerde karşılaştığımız ürünlerdendir. Kullanıcılarına geçiş kolaylığı, güvenlik ve zaman tasarrufu gibi avantajlar sunan otomatik kapılar, giriş ve çıkışlarda açılıp kapanabilir bir özelliğe sahiptirler. Otomatik kapılar sensörlerinin araçları veya yayaları algılamasıyla ya da uzaktan kumanda aracılığıyla harekete geçirilebilmektedir. Ayrıca sensörlerin özelliğine göre basınç sistemi prensibiyle çalışanları da mevcuttur.

Basınç sistemiyle çalışan otomatik kapı sistemleri, sensörün üzerinden bir cisim geçtiğinde ya da durduğunda ve sensörlere kuvvet uygulandığında hareketin oluşması sağlayan bir motor veya motorun hareketi etmesine yardımcı olan kayış sistemi ile mekanizma harekete geçirir ve kapı açılır. Otomatik kapı sistemlerinde tercih edilen bir diğer sistem ise manyetik kart aracılığıyla çalışan sistemlerdir. Bu tarz sistemler manyetik kartların alıcılara okutulmasıyla çalışır ve genellikle kurumsal firmalar veya şirketler tarafından tercih edilir.

Otomatik Kapılar Sistemleri Nerede Kullanılır?

 

Otomatik kapı sistemleri genellikle insan sirkülasyonun yoğun olduğu giriş ve çıkışların çift yönlü olarak seri bir şekilde gerçekleştirilmesi alanlarda kullanılmakla beraber bina giriş çıkışlarında ve yaşantımız içerisinde birçok yerde kullanılmaktadır. Otomatik kapılar farklı modellere sahip olduklarından dolayı kullanım alanları da oldukça çeşitlidir. Otomatik kapı sistemleri giriş ve çıkışın otomatik sağlanması amacıyla ve estetik görünüşün ön plana çıktığı, binalar, ev girişleri, fabrikalar, mağazalar, alış veriş merkezleri, oteller, hastaneler, bahçe ve otoparklar olmak üzere günlük yaşantımız içerisinde hemen hemen yerde kullanılmaktadırlar.

Otomatik kapıların bu denli yaygın olmasının sebebi kullanıcılara sağladığı faydalardan kaynaklanmaktadır. Örneğin normal kapılara oranlara giriş ve çıkış yapmayı kolaylaştırması, zaman ve enerji tasarrufu sağlaması kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmesinin başlıca sebeplerindendir. Kullanıcılar tarafında oldukça tercih edilen otomatik kapılar için fiyatlar kapının kullanıldığı yere göre değişmektedir. Ayrıca otomatik kapı fiyatları hususunda otomatik kapı üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi, dayanıklılığı, rengi, modeli, estetikliği ve büyüklüğü de fiyatın belirlenmesi açısından önemlidir. Otomatik kapı sistemleri için net bir fiyat skalasından bahsetmek mümkün değildir.

Bize Ulaşın

Tüm otomatik kapı, kayar kapı, fotoselli kapı, otomatik döner kapı, otomatik teleskopik kapı, giyotin cam sistemleri ve pergola sistemleri çözümlerimizle hizmetinizdeyiz. İletişim sayfamızda da bulunan +90 (212) 503 0 542 müşteri hizmetleri hattımızdan ve info@msyinsaat.com e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tags:

Bir cevap yazın