Scroll Fotoselli Kapı Sistemleri

Otomatik kayar kapı olarak da bilinen fotoselli kapı sistemleri, ışığa duyarlı radarlar yardımıyla çalışır. Çoğunlukla süpermarketlerde kullanılan bu kapıların oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır ve kalabalık giriş çıkışların olduğu her yerde ihtiyaç duyulabilmektedir. Fotoselli kapılar, otomatik kapı sistemleri arasında en çok kullanılan modellerdir. Kullanım kolaylığı sayesinde, kalabalığın yoğun olduğu yerlerde büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Fotoselli Kapı Nasıl Çalışır?

Cismin doğrudan temas olmadan, optik bir sistemle algılandığı düzenek fotosel olarak adlandırılır. Fotosel sistemlerinde cisimler infrared ya da mikrodalga ışık yoluyla algılanır. Bu algılama, elektronik bir sinyale dönüştürülerek etkinlik gösterir. Otomatik kayar kapılar bu yüzden fotosel kapı olarak adlandırılır. Bu kapılarda genel olarak, ışık yoluyla hareket algılayan radarlar kullanılmaktadır. Radarlar, belli bir mesafede cisim algıladıklarında bunu komuta çevirerek motorları çalıştırırlar. Çalışan motorlar ise kapının iki yana doğru açılmasını sağlar.

Fotoselli kapılarda anakart olarak tanımlanabilecek mikroprosesör işlemciler bulunmaktadır. Bu işlemcilerle radar mesafesini, kapının açılma hızını ve diğer özellikleri belirlemek mümkündür. Algılanan sinyaller, mikroprosesörden geçirilerek motorlara iletilir ve açma-kapama işlemi saniyeden daha kısa bir sürede gerçekleşir. Kapılar, uzaktan kumanda ya da kartlı sistem yardımıyla kilitlenebilir. Kapı kilitlendiğinde motorlar kilit açılana kadar çalışmaz hâle gelecek ve kapının açılması imkânsızlaşacaktır.

fotoselli kapıFotoselli Otomatik Kapı Fiyatları

Gelişmiş bir düzeneğe sahip olan fotoselli otomatik kapı modelleri söz konusu olduğunda net bir fiyat skalasından bahsetmek mümkün değil. Nitekim fotosel kapı fiyatları kapının monte edileceği alanın genişliği, sensör sayısı ve modeli gibi birçok etkene göre değişiyor. Fiyat konusunda kesin bir bilgi alabilmek için, öncelikle montajın yapılacağı alanın ölçülerini, daha sonra da kapıya eklenecek özellikleri kesin bir biçimde belirlemekte fayda var.

Scroll Fotoselli Kapı Sistemleri

Scroll Otomatik Kapı firması, gelişmiş radarlarla entegre edilen fotosel kapı çeşitleriyle etkili çözümler üretiyor. Mağazanız veya iş yeriniz için fotoselli kapıya ihtiyaç duyuyorsanız, Scroll Otomatik Kapı firmasına ulaşarak fiyat alabilirsiniz. Scroll’un üretimini ve montajını yaptığı fotoselli kapılar, performans ve kaliteye göre oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Bize Ulaşın

Tüm otomatik kapı, kayar kapı, fotoselli kapı, otomatik döner kapı, otomatik teleskopik kapı, giyotin cam sistemleri ve pergola sistemleri çözümlerimizle hizmetinizdeyiz. İletişim sayfamızda da bulunan +90 (212) 503 0 542 müşteri hizmetleri hattımızdan ve info@msyinsaat.com e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tags:

Bir cevap yazın