Scroll Otomatik Kapı Sistemleri

AVM, otel, havaalanı, fabrika, hastane, süpermarket gibi insan ve araç sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde kullanılan otomatik kapı sistemleri bu alanlarda giriş çıkış bakımından büyük bir kolaylık sağlar. Çalışma prensiplerine göre farklı çeşitleri olmakla birlikte, temel sistemleri hemen hemen aynıdır. Diğer yandan otomatik kapı çeşitleri yalnızca giriş çıkış kolaylığı için değil, güvenlik bakımından da büyük avantaj sağlar. Bu avantajları fark edebilmek için, kapıların çalışma sistemleri ve yapıları hakkında bilgi edinmekte fayda var.

Otomatik Kapı Çalışma Prensibi Nedir?

Her ne kadar içeri veya dışarı doğru açılan modeller olsa da otomatik kapı sistemleri genellikle raylı bir sistem üzerinde yanlara doğru açılır. Bütün modellerde, kapıların açılmasını sağlayan bir motor vardır. Bu motor, otomatik ya da manuel olarak harekete geçer ve menteşelerin açılış yönüne doğru hareket etmesini sağlar. Motor, sensör, uzaktan kumanda ya da kartlı sistem yoluyla harekete geçebilir. İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde (süpermarket, AVM, hastane) sensörlü kapılar tercih edilmektedir.

Otomatik kapı sensörleri, genel olarak kızılötesi ışınlarla veya hareket algılayıcı hassas radarlarla çalışır. Radarın menzili, montaj esnasında ayarlanabilir. Kızılötesi sensörlerde, sensörün yaydığı ışık kesildiğinde motorlar harekete geçmektedir. Süpermarketlerde genellikle bu sistem kullanılır.

Güvenlik Opsiyonları

Otomatik kapılar, yüz tarama, parmak izi tarama, kart okuma gibi sistemlere bağlı olarak da çalışabilmektedir. Özel güvenlik sağlanması gereken alanlarda bu şekilde çalışan otomatik kapı sistemleri kullanılabilir. Ayrıca, otomatik kapılar nesnelerin giriş, çıkışını algılayabilmektedir. Güvenlik donanımları yeterliyse, geçiş süresi uzadığı takdirde kapı insan ya da aracın geçişi esnasında kapanmayacak ve zarar vermeyecektir.

Otomatik kapıların açılıp kapanmasını engellemek için, sensörü kapatmak yeterli olacaktır. Sensör kapatıldığında motorların hareketi otomatik olarak durdurulur ve kapının açılıp kapanması imkânsız bir hâle gelir.

Otomatik Kapı Sipariş Etmek İçin Doğru Adres

Scroll Otomatik Kapı, insan ve araç sirkülasyonunun yoğun olduğu ve özel güvenlik gerektiren alanlar için otomatik kapı sistemleri konusunda etkili çözümler üretiyor. Scroll’a ulaşarak, yüksek güvenlik opsiyonlarına ve gelişmiş sensörlere sahip bir otomatik kapı yaptırabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Tüm otomatik kapı, kayar kapı, fotoselli kapı, otomatik döner kapı, otomatik teleskopik kapı, giyotin cam sistemleri ve pergola sistemleri çözümlerimizle hizmetinizdeyiz. İletişim sayfamızda da bulunan +90 (212) 503 0 542 müşteri hizmetleri hattımızdan ve info@msyinsaat.com e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tags:

Bir cevap yazın