Scroll Otomatik Kayar Kapı Sistemleri

Fotoselli kapı olarak da bilinen otomatik kayar kapı modelleri genellikle süpermarket, hastane gibi kalabalık giriş çıkışların olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Bu kapılar, herhangi bir müdahale gerektirmeden sensörlere bağlı motorlar yardımıyla çalışır. Süpermarketlerde, mağazalarda, otellerde ve bunun gibi giriş çıkışın yoğun olduğu yerlerde kullanılır. Kapı hareketleri sensörlere bağlı olduğu gibi, diğer geçiş sistemleriyle de entegre bir biçimde çalışabilmektedir.

Otomatik Kayar Kapı Nasıl Çalışır?

Süpermarket, mağaza gibi yerlerde kullanılan otomatik kayar kapı modellerinde hareket algılayıcı sensörler bulunmaktadır. Bu sensörler, kızılötesi veya mikrodalga radar sistemine sahiptir. Kapıya belli bir mesafede yaklaşıldığında, radarların yaymış olduğu ışık kesilecek ve kapılar otomatik olarak hareket edecektir. Sensörlerde, algılanan sinyali harekete çeviren mikropresesör işlemciler bulunmaktadır. Kapı hareketleri, hızı ve radar mesafesi bu işlemciye göre ayarlanabilir.

Otomatik kayar kapılar, ray profil üzerinde konumlandırılmıştır. Radar komutuyla çalışan motorlar, kapıların iki tarafa doğru açılmasını sağlar. Sensörlü kapılarda, insanların ve araçların geçişi esnasında kapanmayı önleyen güvenlik opsiyonları da bulunmaktadır. Kapı arasında bir cisim algılandığında, sensörler kapının kapanmasını engelleyecektir. Fotoselli olarak da blinen otomatik kayar kapı çeşitleri, hareket algılayıcı sensörlerle birlikte, kart okuma, göz ve parmak izi tarama sistemleriyle de entegre bir biçimde çalışabilir.

Otomatik Kayar Kapı Fiyatları

Otomatik kayar kapılarda fiyat skalası çeşitli etkenlere göre değişmektedir. Kullanılan sensörler, kapı genişliği, entegre edilen geçiş sistemleri ve bunun gibi etkenler otomatik kayar kapı fiyatları üzerinde belirleyici olabilir. Dolayısıyla, fotoselli kapılar için net bir fiyat aralığından bahsetmek mümkün değil. Bütçeye karar vermeden önce, kapının sensör yapısına ve monte edileceği alanın genişliğine karar verip fiyat almanızda fayda var.

Scroll Otomatik Kayar Kapı Sistemleri

İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu alanlar için otomatik kayar kapı çözümleri üreten Scroll, kaliteli hizmetiyle birçok firma tarafından tercih ediliyor. Hastane, otel, süpermarket, fabrika gibi fotoselli kapıya ihtiyaç duyulan yerler için hizmet veren firma, gelişmiş sensör ve motor yapısına sahip kapılar üretmekte. Otomatik kapı sistemlerine ihtiyaç duyuyorsanız, Scroll Otomatik Kapı firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Tüm otomatik kapı, kayar kapı, fotoselli kapı, otomatik döner kapı, otomatik teleskopik kapı, giyotin cam sistemleri ve pergola sistemleri çözümlerimizle hizmetinizdeyiz. İletişim sayfamızda da bulunan +90 (212) 503 0 542 müşteri hizmetleri hattımızdan ve info@msyinsaat.com e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tags:

Bir cevap yazın