Teleskopik Kapı

Teleskopik kapı adını kanatlarının birbiri üzerine kayarak geçip teleskopik bir hareket meydana getirdiği için teleskopik adını almıştır. Teleskopik kapının tasarlanma amacı dar alanlarda geniş açılım sağlanmasıdır. Kullanılan yerin elverişliliğine göre çift yöne hareketli ve tek yöne hareketli açılır şekilde tasarlanabilmektedir. Kanatlarının birbirine geçer özelliğe sahip olduğundan dolayı oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olan teleskopik kapı mağazalardan, Alışveriş merkezlerine, dükkânlara, bina giriş ve çıkışlar dâhil birçok kullanım alanına sahiptir.

Teleskopik kapı, galeri market girişleri ve insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde trafiğin akışını kolaylaştırmak için geçiş noktaları ile dar kapı alanlarında geniş bir alan yaratmak amacıyla kullanılmaktadır. Teleskopik kapılarda kanat açılma prensibinde tek yöne; 1 sabit kanat +1 hareketli kanat ile +2 hareketli kanat kullanılırken, iki yöne; 2 sabit kanat, 2 hareketli kanat, 2 hareketli kanat+ 2 hareketli kanat kullanılmaktadır. Tek yöne doğru çalışma prensibine sahip teleskopik kapılar en az 1750 mm genişlik ölçüsüne sahip uygulama yerlerinde ekstra açılma mesafesi sağlayan bir sistemdir. Çift yöne doğru çalışma prensibine sahip olanları ise en az 2200 m genişlik ölçüsüne ihtiyaç duymaktadır.

Teleskopik Kapının Faydaları Nelerdir?

Teleskopik kapı tek ya da iki yana açılma olanağı ile kullanıcılara farklı seçenekler sunmaktadır. Oldukça fonksiyonel olarak tasarlandıklarından dolayı, kişisel gereksinimlere göre muhtelif kullanım yapısına sahiptir. Bu tarz kapılar kullanıcılara çalışma hızı, açılma aralığı ve bekleme süresi gibi konularda isteğe göre ayarlanma imkânı sunmaktadır. Her çeşit kullanım hatasında sinyal verdiğinden dolayı kullanım hatalarından kaynaklanan arızaların doğru bir şekilde saptanmasına olanak sağlar. Teleskopik kapı tasarımında isteğiniz doğrultusunda muhtelif güvenlik camları, renklendirme teknikleri ve benzeri zengin imkânlar sunulmaktadır. Yazın kullanımlarda kapılar tamamen açık bir şekilde kullanılabilir ve daha sonra kapının tamamen kapanması ve kilitlenmesi de mümkündür. Kışın ise %50 oranında açılması sağlanarak hava sıcaklığının muhafazası konusunda kullanıcılara destek sağlar. Teleskopik kapı fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine, kapının büyüklüğüne ve takılacağı yere göre farklılık gösterdiği için belirli bir fiyat skalasından söz etmek mümkün değildir.

Bize Ulaşın

Tüm otomatik kapı, kayar kapı, fotoselli kapı, otomatik döner kapı, otomatik teleskopik kapı, giyotin cam sistemleri ve pergola sistemleri çözümlerimizle hizmetinizdeyiz. İletişim sayfamızda da bulunan +90 (212) 503 0 542 müşteri hizmetleri hattımızdan ve info@msyinsaat.com e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tags:

Bir cevap yazın